Magda Kraszewska, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w roku 1993 w zabytkowym, rodzinnym domu utworzyła galerię sztuki współczesnej.

Willa przy ulicy Przecznica (dawna nazwa ul. Stanisława Witkiewicza) zbudowana została w 1898 roku. Reprezentuje powściągliwą wersję stylu zakopiańskiego, a jej projekt prawdopodobnie powstał w kręgu współpracowników Stanisława Witkiewicza.  W roku 1912 dom stał się własnością dziadka Magdy Kraszewskiej, doktora Wacława Kraszewskiego(1872-1931), lekarza i społecznika, niezwykle zasłużonego dla Zakopanego. Pod Tatrami zamieszkał w roku 1907, kontynuując działalność patriotyczną, współpracując miedzy innymi z Józefem Piłsudskim i Wacławem Sieroszewskim.
Dom pozostawał i pozostaje przez lata w rękach rodziny doktora Kraszewskiego. Dzieki temu zachowały się oryginalne wnętrza z kaflowymi piecami, meble zaprojektowane przez Stanisława Witkiewicza i Wojciecha Brzegę. Nieco karkołomnym stylistycznie pomysłem mogło wydawać się urządzanie galerii sztuki współczesnej w autentycznie zabytkowym wnętrzu, jednak czas pokazał, że był to pomysł ze wszech miar trafny.
Prace artystów współczesnych wystawiane są w dwóch pomieszczeniach na parterze.Historyczną częścią Galerii jest Muzeum Domowe, gdzie zgromadzono pamiątki rodzinne i dokumenty związane z historią czterech pokoleń rodziny Kraszewskich, a także narzędzia lekarskie z czasów doktora Kraszewskiego. Znajdują się tu także pamiątki po córce doktora, Janinie Szmurłowej, znanej i poważanej zakopiańskiej lekarce pediatrze.
W Galerii DOM DOKTORA odbywają się wernisaże wystaw plastycznych artystów zakopiańskich i spoza Zakopanego, chętnie też wystawiają tu swe prace artyści zagraniczni, zaprzyjaźnieni z właścicielką galerii. Również koncerty kameralne i promocje książek tworzą niezwykłą aurę tego domu.  Nazwa DOM DOKTORA dziś wydaje się przyjaciołom i stałym bywalcom oczywista. Ale trzeba było twórczej inwencji pisarza Piotra Wojciechowskiego, który prezentował  tu wystawy wraz z żoną Krystyną, by banalna nazwa „Galeria Sztuki Współczesne”j w roku 2009  przeistoczyła się w DOM DOKTORA.
DOM DOKTORA  Galeria Sztuki Współczesnej
ul. Stanisława Witkiewicza 19
34-500 Zakopane
tel. (18) 20 00 239
Galeria czynna jest:
poniedziałek – niedziela w godz.11.00 – 14.00 i  16.00 – 19.00